Základné informácie

Základné informácie

Farma Dubina vznikla v roku 2001. Vďaka svojej polohe priamo pod lesom sa stala ideálny miestom pre chov bažanta poľného, pávov, kuropty horskej a perličiek. Darí sa u nás aj muflónej zveri, ako aj rôznym druhom hospodárskych zvierat. Všetky naše zvieratá sú chované vo výborných podmienkach vďaka veľkým výbehom, zachovaniu prirodzeného prostredia a v neposlednom rade vďaka neupravovanému, kvalitnému krmivu. Farma sa stala nie len ideálna na chov, ale aj na oddych a rekreáciu. Obyvatelia často navštevujú okolie farmy a tešia sa z pohľadu na kone, či z kŕmenia oviec a kôz.

Ďalšou našou špecialitou sú kurence z voľného chovu, mäsového typu- Nitria, ktoré odchovávame vo voľnosti, bez pridávania rastových hormónov, či antibiotík. Vďaka paseniu sa na čerstvej tráve a obilninách a kŕmeniu kvalitnými surovinami je ich mäso nezávadné a hlavne chutné. V dnešnej dobe plnej umelých látok sme preto hrdí, že našim zákazníkom môžeme ponúkať takúto kvalitnú kuracinu.

Voľný chov majú u nás dopriate všetky zvieratá a vtáctvo, preto môžeme zákazníkom ponúknuť vajíčka z voľného chovu, ktoré sú vďaka tomu nielenže neporovnateľne väčšie, tzv. trieda XL, ako od nosníc chovaných v klietkach, ale sú aj neporovnateľne chutnejšie. Sliepky sú navyše chované neupravovanu stravou, takže aj vajíčka z nášho chovu môžeme považovať za bio, bez obsahu liečiv a iných umelých látok.

K farme neodmysliteľne patria aj malé hospodárske zvieratá, ako ovce a kozy. Taktiež, ako všetky zvieratá u nás, sú chované vo veľkom výbehu, od skorej jari do neskorej jesene sa pasú na čerstvej tráve, dokrmujeme ich kvalitným krmivom a veríme, že práve vďaka tejto nadštandardnej starostlivosti sa každoročne tešíme z množstva krásnych a zdravých prírastkov ako jahniatok, tak kozičiek.

Agroturistika

Prirodzene s poľovníctvom sme začali v rámci Veľkého Zálužia rozvíjať aj agroturistiku. Hlavne deti z obce a okolia, sa zaujímajú o jazdu a výlety na koňoch, či koči, ktorým sa venujeme už 9 rokov. V posledných mesiacoch sa tešíme aj záujmu dospelých a jazdcov zo širokého okolia, ktorí si nevedia vynachváliť krásu okolitej prírody, pokoj na farme a veľkú dávku pozitívnej energie, ktoré získavajú na konskom chrbte.

V dnešnej dobe plnej techniky sme radi, že sa nám stále darí chovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí, hlavne menším návštevníkom, dopriať kontakt z rôznymi druhmi zvierat, ktoré už tak často nestretávajú. Sme radi, že už roky ponúkame zákazníkom a chovateľom zdravé a kvalitné jedince, produkty bez prímesi umelých látok a liečiv a samozrejme aj oddych v príjemnom prostredí, kde sú stromy a tráva stále zelené a kde počítače a moderná doba zasiahli len minimálne.

Sme tu pre tých, ktorí majú záujem o kvalitné kuracie mäso, divinu, jahňacinu a kozľacinu bez pridávania hormónov a liečiv, vajíčka z voľného chovu od spokojných sliepok, či kvalitných bažantov na chov a poľovačky. Pre tých, ktorým sa krúti hlava z účtov za energie, poskytujeme predaj a dovoz palivového dreva. A samozrejme pre tých, ktorý majú dosť zhonu, nákupných centier a chcú si oddýchnuť v prírode, sú pripravené konské chrbty, ktoré každého odvezú za stratenou energiou a dobrou náladou.